Usługi szklarskie

SZKŁO BUDOWLANE

Szkło to materiał wyjątkowy. W budownictwie może być zarówno materiałem konstrukcyjnym jak i dekoracyjnym. Posiada wiele innowacyjnych zastosowań, ale także bogatą historię, która sięga kilkunastu tysięcy lat. Najważniejszą cechą szkła jest bez wątpienia jego transparentność oraz odporność na przetwarzanie. W zależności od zastosowania, szkło budowlane stanowi bezpieczeństwo użytkowania, ochronę przed hałasami i drganiami, ochronę przeciwpożarową a także oszczędność energii. W naszej ofercie znajdują się różne produkty ze szkła budowlanego:

 • lustra
 • szyby bezbarwne
 • szyby barwione
 • szyby ornamentowe
 • szyby bezpieczne
 • szyby antywłamaniowe
 • szyby żaroodporne – kominkowe
 • szyby zbrojone
 • szyby zespolone
 • szyby refleksyjne
 • szyby hartowane
 • szyby matowane
 • szyby antyrefleksyjne
 • szkło LACOBEL

Wykonujemy szyby bezbarwnefloat , 2mm – 19mm – wykorzystywane do tworzenia szyb okiennych, wystawowych, półek szklanych, szyb do obrazów.

Tworzymy szyby ze szkła barwionego w masie, czyli tzw. Antisol. Tego typu szkło sprawdza się doskonale w drzwiach szklanych, kabinach prysznicowych lub też daszkach szklanych. Szyby barwione mają 4- 10mm i dostępne są w odcieniach brązowym, grafitowym, niebieskim i zielonym.

Znamy się doskonale na szkle ornamentowym, z którego wykonujemy szyby do drzwi i mebli.  Jest to szkło wzorzyste, którego jedna powierzchnia ma wytłoczony wzór, czyli ornamenty, a druga jest w sposób nieregularny, gładka. Tego typu szkło może być używane np. do rozdzielenia pomieszczenia w sposób dekoracyjny z ograniczoną przejrzystością. Kolorystyka szyb ze szkła ornamentowego to szyby bezbarwne, brązowe, zielone, niebieskie, pomarańczowe.

Specjalizujemy się w wykonywaniu tzw. szyb bezpiecznych (bezbarwnych i mlecznych)a także szyb antywłamaniowych typu P2, P3, P4, wykorzystywanych m.in. w witrynach sklepowych. Szkło bezpieczne stanowi ograniczenie do minimum zagrożenia osób przebywających w pobliżu oszklenia i w pomieszczeniach oszklonych. Szyby antywłamaniowe są dzisiaj nieodłącznym elementem każdego dużego budynku (jak np. firma, szkoła).

Oferujemy szyby ze szkła żaroodpornego, które najczęściej stosuje się do drzwi w kominkach, a także do okienek pieców, które opalane są drewnem lub węglem. Szkło kominkowe wytrzymuje stałą temperaturę 800 stopni Celsjusza, dlatego właśnie wykorzystuje się w tego typu przedmiotach i urządzeniach.

Wykonujemy szyby zbrojone, czyli tafle o grubości 6- 8mm, w kolorach miodowym lub bezbarwnym, z wtopioną metalową siatką zbrojeniową. Jest to również jeden z rodzai szyb bezpiecznych. W przypadku jego pęknięcia nie następuje rozprysk kawałków szkła. Szyba zbrojona nadaje sie do przeszkleń dachów – może utrzymać obciążenie spowodowane śniegiem, wiatrem lub deszczem. Nadaje się również do drzwi i szklanych ścian działowych.

Znamy specyfikację szyb zespolonych, które posiadają bardzo dobrą termoizolacyjność przy stosunkowo małej grubości łącznej. Są to szyby bardzo wygodne w produkcji okien.

Tworzymy szyby refleksyjne w kolorach srebrnym, grafitowym, zielonym i brązowym. Szkło refleksyjne zaopatrza budynki w estetykę wyglądu, chroni przed nadmiernym zmęczeniem oczu (zatrzymuje ponad 94% promieniowania ultrafioletowego). Jest idealne do biur, sklepów czy ogrodów zimowych.

Zajmujemy się tworzeniem szyb ze szkła hartowanego, którego najważniejszą cechą jest bezpieczeństwo. Stosuje się je w miejscach szczególnie odpowiedzialnych, o dużym zagrożeniu rozbiciem lub poddanych silnemu nasłonecznieniu.

Oferujemy szyby matowane, które powstają ze szkła matowego. Jest to szyba nieprzejrzysta, która zapewnia częściowy dostęp światła, co pozwala na doświetlenie pomieszczenia. Proponujemy szyby matowane foliowane, piaskowane, trawione oraz lakomat.

Przygotowujemy szyby antyrefleksyjne, idealne do obrazów. Ten rodzaj szkła stosowany jest dla poprawienia efektu wizualnego oprawionego obrazu chronionego szybą. Szkło to jest przejrzyste i redukuje negatywne efekty wywołane przez odbicie padającego światła.

W swojej ofercie mamy również szkło LACOBEL w różnych kolorach. Jest to rodzaj szkła lakierowanego, pokrytego od spodu wysokiej jakości lakierem, dzięki czemu szkło staje się nieprzezierne, a strona frontowa szkła pozostaje szklista. Szkło Lacobel znajduje szerokie zastosowanie we wnętrzach jako szkło dekoracyjne.

LUSTRA

Specjalizujemy się w produkcji luster, w tym:

 • srebrnych
 • brązowych
 • grafitowych
 • zielonych
 • złotych
 • antycznych
 • weneckich

Ponadto, wykonujemy lustra fazowe (szlifowane). Załamanie powierzchni szkła daje niezwykły, przykuwający uwagę rezultat wizualny. Płaszczyzna załamująca światło na szlifie fazy nadaje elementom szklanym bardzo elegancki i stylowy wygląd. Tworzymy też lustra bezpieczne, foliowane. Są to lustra podklejone atestowaną folią, zabezpieczające przed zranieniem. Stosowane są  przede wszystkim w szkołach, przedszkolach i budynkach użyteczności publicznej.

ELEMENTY ZABUDOWY ZE SZKŁA

Specjalizujemy się  w wykonywaniu różnych elementów zabudowy ze szkła. Dostosowujemy się do Państwa potrzeb i oczekiwań. Tworzymy m. in. akwaria i terraria.

GABLOTY EKSPOZYCYJNE

Do naszych zadań należy również wykonywanie różnego rodzaju gablot ekspozycyjnych (ław i regałów).

Back to Top